loading...
کتابخانه عمومی روستای بنه گز
حسین پولادی بازدید : 266 سه شنبه 15 مهر 1393 نظرات (0)

 وقتی به مادرید رسید، آپارتمانی در مرکز شهر اجاره کرد و روزهای متمادی را به تماشای تلویزیون و خوردن ماست توت‌فرنگی‌ای گذراند که از سوپرمارکت محل می‌خرید. بیسنته اولگادو بدش نمی‌آمد بی‌هدف خیابان‌ها را گز کند ولی می‌ترسید نتواند به آن‌جا برگردد. می‌ترسید به ساختمان یا طبقه‌ی دیگری برود یا در حال انداختن کلید به درِ خانه‌ای دیگر دستگیرش کنند. شنیده بود در مادرید، مثل همه‌ی شهرهای بزرگ، زیاد پیش می‌آید دزد به آدم بزند ولی این قضیه اصلا نگرانش نمی‌کرد چون به توانایی خودش در متقاعد کردن دیگران اطمینان داشت. درواقع برای پیشامدی از این‌ دست، دیالوگ‌های زیادی آماده کرده بود و مطمئن بود با هرکدام از آن‌ها سارق را متقاعد می‌کند که قربانیِ دیگری برای خودش پیدا کند. سرانجام، بعد از پانزد‌ه‌‌روز اسیری، نام تمام خیابان‌هایی را که با خیابان محل سکونتش تلاقی داشتند، از بر کرد و تصمیم گرفت دل به دریا بزند و از مغازه‌ای که از آن ماست می‌خرید، دورتر برود. اول به‌‌نظرش آمد که مردم به او زل زده‌اند اما بعد از نیم‌ساعت پیاده‌روی، آدم‌ها را فراموش کرد و توانست از تماشای ساختمان‌ها لذت ببرد. به دو بانک سَرزد و با جمله‌ها و ژست‌هایی که در فیلم‌ها دیده بود، درخواست افتتاح حساب کرد. روش خوبی بود. کاملا متوجه خواسته‌اش شدند و بروشورهایی به او دادند که مزایای انواع حساب‌ها را توضیح می‌داد. بعد به کافه‌ تریایی رفت و یک بشقاب غذای مخلوط سفارش داد، مثل کسی که در برنامه‌ی مستندِ تلویزیون دیده بود. مخلوط غذاها چنگی به دل نمی‌زد اما بیسنته اولگادو از مقدار گفت‌وگویش با پیش‌خدمت راضی بود. از این گذشته، رفتار پیش‌خدمت با او طبیعی بود، قطعا همان‌طور که با مشتری‌های همیشگی‌اش برخورد می‌کرد.

این رمان صوتی را با صدای مجتبی صدیقی گوش فرا دهید.

حسین پولادی بازدید : 310 یکشنبه 06 مهر 1393 نظرات (0)

راوی: پیام بخشعلی       زمان کل: ۱۱ دقیقه

کتاب «پسری برنگ شب» مجموعه ی نقاشی و متن به قلم محمد رضا شریفی نیا می باشد که بخش های نثر آن توسط پیام بخشعلی به صورت گویا اجرا شده است. در ادامه می توانید اطلاعات دانلود این کتاب گویا را مشاهده کنید.

حسین پولادی بازدید : 366 یکشنبه 06 مهر 1393 نظرات (0)

اجرا: معین منصوری فرد       زمان کل: ۱۰ ساعت و ۵ دقیقه

ناگهان صدایی شبیه ریزش بهمن، می شنوم. ناخودآگاه بالا را نگاه می کنم و توده وسیع ماسه را می بینم که به روی من می ریزد. قبل از ریختن روی من از روی غریزه انگشتانم از هم باز می شوند و بدون فکر کردن در مورد عواقبش میله را رها می کنم. مثل رویا چیزی را متوجه نمی شوم و فقط در لحظه ی کوتاهی پشتم تیر می کشد سپس پتکی را احساس می کنم که روی سینه ام کوبیده می شود و  تنگی نفس به سراغم می آید. مثل دست و پا زدن در آب برای به دست آوردن اکسیژن و جلوگیری از خفه شدن، هوا را چنگ می زنم و با  تمام قوا هوا را به داخل می کشم ولی انگار چیزی مانع این می شود تا تنفس انجام شود. سرم گیج می رود و دنیا جلوی چشمانم سیاه می شود… داستان رمان درمورد تئوری علمی است که در آینده اتفاق خواهد افتاد و دنیای ما را واژگون خواهد ساخت. دنیای که در تاوان اشتباهات گذشته ها، گریبان گیر آینده ها خواهد شد …

حسین پولادی بازدید : 882 پنجشنبه 29 اسفند 1392 نظرات (0)

محمود دولت‌ آبادی‌ از بزرگ‌ترين‌ نام‌ها در ادبيات‌ داستانی‌ ايران است. او با رمان‌ (كليدر) به‌ شهرتی‌ كم‌ نظير در ادبيات‌ معاصر ايران‌ دست‌ پيدا كرد.
محمود دولت‌آبادي‌ در سال‌ ۱۳۱۹ در دولت‌آباد بيهق‌ به‌ دنيا آمد و داستان‌نويسی‌ را از سال‌ ۱۳۳۷ آغاز كرد. اولين‌ مجموعه‌ داستان‌ او با نام‌ (لايه‌های‌ بيابانی) در سال‌ ۱۳۴۷ به‌ چاپ‌ رسيد. در كارنامه‌ی‌ اين‌ نويسنده‌،‌ به‌ غير از (كليدر) آثار برجسته‌ای‌ هم‌چون‌ (جای خالی‌ سلوچ)، (سفر)، (سلوک) و ... به‌ چشم‌ می‌خورد که دریچه فناوری اطلاعات مجله خبری بخشی از آثار این نویسنده را برای شما کاربران آماده کرده است.

 

نمونه کتاب ها:

 


دانلود کامل رمان کلیدر در 10 جلد


دانلود کتاب رمان سفر

جای خالی سلوچ


روز و شب یوسف


آهوی بخت من گزل


لایه های بیابانی

آیــنهحسین پولادی بازدید : 230 پنجشنبه 29 اسفند 1392 نظرات (0)

سیمین دانشور در رمان سووشون زندگی فئودالی در زمان اشغال ایران از سوی انگلیسی‌ها را به نگارش درآورده است. مهم ترین اثر سیمین دانشور رمان سووشون است.

حسین پولادی بازدید : 266 دوشنبه 26 اسفند 1392 نظرات (0)

طی سالیان طولانی و یک عمر زندگی ورزشی، سر الکس فرگوسن به مجموعه تجارب ارزشمندی رسید که وی را از تمام مربیان عصر حاضر فوتبال منحصر می کند. این کتاب حاصل دست نوشته های سر الکس فرگوسن مربی افسانه ای باشگاه منچستر یونایتد، بوده است که طی چهار سال تحریر شده است
الکس فرگوسن بیش از هر شخصیت فوتبالی در انگلستان مورد تحسین قرار گرفته است و در کنار ابعاد ورزشی به عنوان یک رهبر ورزشی برای یک تیم مورد احترام بوده است. در طول یک ربع قرن همراهی با منچستر یونایتد، با وجود فراز و فرودهای بسیار در باشگاه منچستر یونایتد، کمتر زمانی سطح کیفی بازی های منچستر یونایتد تحت الشعاع قرار گرفت و این ها همه مهر تاییدی بر کارایی فرگوسن در دنیای فوتبال بود.
این کتاب شامل تجربیات ارزشمند، پیروزی های چشمگیر، شکست ها و نقاط برجسته زندگی سر الکس فرگوسن است که توسط نویسندگان سایت طرفداری ترجمه شده است.

حسین پولادی بازدید : 457 جمعه 23 اسفند 1392 نظرات (0)
حسین پولادی بازدید : 309 شنبه 26 بهمن 1392 نظرات (0)

 

ملا نصرالدین شخصیتی داستانی و بذله‌ گو در فرهنگ‌های عامیانه ایرانی ، افغانی ، ترکیه ‌ای ، عربی ، کردی ، قفقازی ، هندی ، پاکستانی و بوسنی است که در یونان هم محبوبیت زیادی دارد و در بلغارستان هم شناخته‌ شده است. ملا نصرالدین در ایران و افغانستان بیش از هر جای دیگر به عنوان شحصیتی بذله گو اما نمادین محبوبیت دارد.
خواجه نصرالدین که در بین ایرانیان به نام ملا نصرالدین شهرت دارد ، یکی از حاضر جوابان و طنز سازان مشرقی بود که در قرن هفتم هجری در ترکیه در زمان سلجوقیان میزیسته است.  از تولد و زندگی او اطلاع دقیقی در دست نیست او به روایتی در اواخر قرن هفتم هجری در شهری به نام خورتو چشم به جهان گشوده و از پدرش خواجه عبدالله که امام جمعه بوده خواندن و نوشتن را آموخته. در همان دوران طفولیت و جوانی بر اثر هوش سرشار و عقل سلیم و حاضر جوابی زبان زد همه مردم شده بود. او بخاطر کسب علم مدتی در شهر قونیه در ترکیه به تحصیل مشغول بوده و اواخر قرن هفتم شهر قونیه را ترک گفته و از آنجا بخاطر امرار معاش بعنوان امام و مدرس عازم شهر (آق شهر) در ترکیه میشود. از لطیفه ها و حکایات او چنین بنظر میرسد که وی صاحب زن و فرزند بوده است. اغلب حکایات و لطایف ملا نصرالدین بصورت مجازی یا حقیقی و یا آمیخته به هم دارد که خواننده را به فکر یا تعجب وادار میسازد و به هوشیاری و یا زمانی حماقت ملا پی میبرد. شرقی ها بخصوص در بین  ایرانی ها و افغانی ها حکایات و ضرب المثل های زیادی از خود را به نام ملا نصرالدین نسبت داده اند. طبق تاریخ درج شده بروی سنگ قدیمی مقبره ملانصرالدین وفات وی در سال ٦٨٣ هجری که مطابق ١٢٨٤ میلادی میباشد در شهر آق شهر اتفاق افتاده است. مقبره ملا نصرالدین بعد از گذشت ٧ قرن هنوز برای اهالی آق شهر زیارتگاه عموم میباشد و برای مسافرین و جهانگردان یکی از اماکن جالب و دیدنی بشمار میرود.

 

حسین پولادی بازدید : 300 دوشنبه 21 بهمن 1392 نظرات (1)
بخشی از این رمان :


با صدای مادر از خواب بیدار شدم:
_مادر تو رو خدا بگذارید بخوابم،خیلی خسته ام.
_خودت گفتی وقتی فوتبال شروع شد،بیدارت کنم.
با شنیدن نام فوتبال از رختخواب خارج شدم صورت مادر را بوسیدم و گفتم:خیلی وقت است که شروع شده؟
_وقتی آمدم صدایت کنم تازه شروع شده بود.
از اتاق خارج شدم صدای گزارشگر تلویزیون مرا به سمت خود کشاند مادر راست می گفت دو،سه دقیقه بیشتر از شروع بازی نگذشته بود.او به خوبی می دانست که من عاشق فوتبال هستم اما نمی دانست چرا؟ پیش خود فکر می کرد چون تنها هستم و از کودکی همبازی نداشته ام این ورزش زیبا و پر افت و خیز را دوست دارم.
دقیقه بیست و سوم بازی بود که گزارشگر فریاد کشید گل،گل باز هم شایان شکوری است که گل می زند مثل همیشه این اسم را چندین بار در دلم تکرار کردم قلبم به شدت می طپید.چند بار صحنه گل را نشان دادند.نمی دانم کی و از چه زمانی احساس کردم وجودش برایم با ارزش است فقط وقتی به خود آمدم که دریافتم تمامی وجودم لبریز از عشق اوست.این که چرا بین این همه انسان او را انتخاب کرده بودم را نمی دانستم در حالی که بین ما صدها کیلومتر فاصله بود و او در تمام عمرش حتی یکبار مرا ندیده بود.
جوان ترین بازیکن تیم ملی بود و این طور که در روزنامه خوانده بودم تنها بیست و دو سال داشت آرزویم این بود که فاصله ها برداشته شود و من یکبار هم که شده او را ببینم.
دانلود کتاب در ادامه مطلب......
حسین پولادی بازدید : 320 دوشنبه 21 بهمن 1392 نظرات (0)
http://www.asrehamoon.ir/images/docs/000046/n00046834-b.jpg
توضیحات : سال‌های سال اغلب هم‌نسل‌های ما عنوان ثروتمندترین فرد جهان را با نام «بیل گیتس» به خاطر می‌آوردند. حالا اما اوضاع کمی تغییر کرده است. ھر چند بنیانگذار بزرگ ترین شرکت نرم افزاری جھان ھمچنان به عنوان یکی از اعضای پروپا قرص فھرست ثروتمندترین مردم جھان شناخته می شود، اما نسل جدیدی از ثروتمندان در حال رشد است که مھم ترین مشخصه آنھا سن و سال پایین و کم است...
دانلود در ادامه مطلب.....
 
حسین پولادی بازدید : 311 سه شنبه 24 دی 1392 نظرات (0)

بیوگرافی و عکسهای بابک زنجانی

صدای سگی که برای محافظت از هلدینگش گماشته شده تا آخر مصاحبه به تناوب به گوش می رسد. کمی جلوتر از میدان آزادی، در یک خیابان فرعی، دو ساختمان بزرگ دارد. اولی متعلق به شرکت هواپیمایی قشم است بالای در دیگری به انگلیسی نوشته است «سورینت». دفتر فراخ و مجلل اش در طبقه پایانی این ساختمان است. ورودی ساختمان با گیاهان پلاستیکی تزئین شده و دفتر کارش را دو گلدان بزرگ حاوی گل های مصنوعی زینت داده است! بهانه گفت وگوی مان اظهارات اخیر زنگنه درباره بدهی بیش از 2 میلیارد دلاری او به وزارت نفت است؛ بدهی ای که او معتقد است رقمش یک میلیارد و دویست میلیون یورو است.

ساعت 8 شب مصاحبه را آغاز می کنیم و تا ساعت 11 شب ادامه می دهیم. اواخر مصاحبه است که مادرش زنگ می زند تا جویای فرزند میلیاردرش شود. جوانی که در آستانه چهل سالگی، 25 هزار میلیارد تومان سرمایه دارد. ساعت 100 میلیون تومانی به دست می کند و بیش از 60 شرکت دارد. بابک زنجانی یک سال است که در خبرها جا باز کرده است. هر بار هم که ظاهر می شود تیتر اول است. صدای نازکی دارد و راحت می خندد. مصاحبه با بابک زنجانی آنقدر ماجرا دارد که ترجیح می دهم ماجرای جدیدی به آن اضافه نکنم. فقط پیشنهاد می کنم این مصاحبه را تا آخر بخوانید. هر چند بیش از 16 هزار کلمه باشد.

 

ادامه داستان در ادامه مطلب...........

حسین پولادی بازدید : 214 پنجشنبه 14 آذر 1392 نظرات (0)

در مورد کتاب در ادامه مطلب مشاهد فرمایید.....

این کتاب هم اکنون در کتابخانه عمومی بنه گز موجود می باشد

حسین پولادی بازدید : 249 پنجشنبه 14 آذر 1392 نظرات (0)

از جامپا لاهيري با اين كتاب تا حالا سه كتاب خوانده‌ام. "مترجم دردها"، "هم‌نام" و حالا هم "به كسي مربوط نيست". در اين ميان آن وسطي، "هم‌نام"، با وجود آنكه يك داستان بلند است و براي من كه مثل خيلي از اهالي جيره‌كتاب چندان اهل "داستان كوتاه" خواندن نيستم بايد اثر خوش‌دست‌تري باشد، اما يك‌جورهايي وصله‌ي ناجور است. به سليقه‌ي من خانم لاهيري با ويژگي‌هايي كه سبكِ نوشتن‌اش دارد بايد نوشتن داستان كوتاه را ادامه بدهد.

حسین پولادی بازدید : 224 چهارشنبه 13 آذر 1392 نظرات (0)

هاروکی موراکامی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، رمان «تسوکورو تازاکی پریده رنگ و سال سفر زیارتی او» که درباره مردی است که تلاش می‌کند تا به رویدادهای گذشته‌اش بازگردد، موفق شد تا کتاب راهنمای سالانه ژاپن را نیز پشت سر بگذارد و عنوان پرفروش‌ترین کتاب سال این کشور را به خود اختصاص دهد.

جدیدترین رمان موراکامی که ماه آوریل امسال برای نخستین بار منتشر شد، در مدت 12 ماهی که به آخر نوامبر 2013 ختم شد، این جایگاه را کسب کرد.

به گفته ناشر موراکامی یک میلیون و پنجاه هزار نسخه از این کتاب در این مدت به فروش رسیده است.

دومین جایگاه فهرست پرفروش‌های ژاپن به کتابی درباره مبارزه با سرطان اختصاص یافته است.

موراکامی که مشتاقان زیادی در سراسر جهان دارد هر سال به عنوان یکی از شانس‌های بزرگ دریافت جایزه ادبی نوبل مطرح است. او امسال این رقابت را به آلیس مونرو نویسنده کانادایی واگذار کرد و سال پیش در حالی که پنجاه درصد شانس برنده شدنش می‌رفت، مو یان از چین این جایزه را به خانه برد.

نسخه انگلیسی رمان «تسوکورو تازاکی پریده رنگ و سال سفر زیارتی او» سال آینده منتشر می‌شود.

این نویسنده ژاپنی به عنوان محبوب‌ترین رمان‌نویس خارجی سال 2013 در کره جنوبی نیز شناخته شد.

حسین پولادی بازدید : 314 یکشنبه 05 آبان 1392 نظرات (1)

 

فريدون مشيری در سی‌ام شهريور ۱۳۰۵ در تهران به دنيا آمد. او از علاقه‌مندان به شعر بود و در خانوده او هميشه زمزمه اشعار حافظ و سعدی و فردوسی به گوش می رسيد. مشيری سرودن شعر را از نوجوانی و تقريباً از پانزده سالگي شروع كرد. سروده‌هاي نوجواني او تحت تاثير شاهنامه‌خوانی های پدرش شکل گرفته كه از آن جمله، اين شعر مربوط به پانزده سالگی اوست : 
چرا كشور ما شده زيردست 
چرا رشته ملك از هم گسست 
چرا هر كه آيد ز بيگانگان 
پي قتل ايران ببندد ميان
چرا جان ايرانيان شد عزيز 
چرا بر ندارد كسي تيغ تيز 
برانيد دشمن ز ايران زمين 
كه دنيا بود حلقه، ايران نگين 
چو از خاتمي اين نگين كم شود 
همه ديده‌ها پر ز شبنم شود
حسین پولادی بازدید : 180 چهارشنبه 17 مهر 1392 نظرات (0)
حسین پولادی بازدید : 288 جمعه 05 مهر 1392 نظرات (0)

 

«هنر توپ‌گیری» نوشته چاد هارباک

هنری اسکریم‌شاندر، قهرمان این رمان که یک جوان شهرستانی کاملاً متعارف است از یک استعداد خداداد برخوردار است: او یک بازیکن بیسبال بسیار قابل و تواناست، چنان‌که بعد از مدت کوتاهی می‌درخشد و به یک چهره و به قهرمان بیسبال تبدیل می‌شود. اما اقبال او چندان نمی‌پاید و در یک بازی، اشتباهی از او سر می‌زند و از آن لحظه به بعد مسیر زندگی‌ او و پنج شخصیت دیگر داستان کاملاً تغییر می‌کند.

«هنر توپ‌گیری» نوشته چاد هارباک

«هنر توپ‌گیری» نخستین رمان چاد هارباک است. او در این داستان به ژرفای روانشناختی شخصیت‌ها راه می‌برد و  روابط عاطفی پنج مرد را در پیش‌زمینه خواست و اراده آنان برای تحقق «رؤیای آمریکایی» بررسی می‌کند. به این جهت موضوع این کتاب شکست یک قهرمان به عنوان نقطه عطفی در زندگی اوست. دوستی، آرزوها و امیدهای بر باد رفته از موضوعاتی‌ست که نویسنده در این رمان در آن‌ها تأمل می‌کند.

«بحران» سرانجام به خودیابی شخصیت داستان در یک پیش‌زمینه روانشناختی و فلسفی می‌انجامد. ««هنر توپ‌گیری»» به این ترتیب نشان می‌دهد که چگونه در جامعه‌ای که مبنایش بر رقابت و «قهرمان‌سازی» و از خودبیگانگی است، بحران می‌تواند به نقطه عطفی در زندگی اشخاص بدل شود.

««هنر توپ‌گیری»» تلفیقی از یک رمان ورزشی با یک رمان فلسفی و روانشناختی‌ست. در ادبیات معاصر ایران جای رمانی که آمیزه‌ای از ورزش و فلسفه و روانشناسی باشد و در همان حال بتواند به مهم‌ترین چالش‌های زندگی انسان معاصر بپردازد، خالی است.

نویسنده ۱۰ سال از زندگی‌اش را صرف نوشتن این کتاب کرده است، با این‌حال در آغاز موفق نشد ناشری برای اثرش بیابد، تا اینکه یک ناشر نیویورکی اثر را خرید و کتاب را در سال ۲۰۱۱ برای نخستین بار انتشار داد. به‌زودی این اثر با اقبال منتقدان و رسانه‌ها مواجه شد، تا آن حد که در سال ۲۰۱۲ از هارباک به عنوان یکی از استعدادها و امیدهای ادبیات معاصر آمریکا یاد می‌کنند. این کتاب در سال جاری به بسیاری از زبان‌ها ترجمه شده و در کشورهای دیگر هم با اقبال خوانندگان مواجه گشته است.

نیویورک تایمز از این رمان به عنوان یکی از ده رمان برتر سال ۲۰۱۱ یاد کرده است.

شناسنامه کتاب در سایت آمازون
 

 

ادامه مطلب.....

حسین پولادی بازدید : 441 پنجشنبه 28 شهریور 1392 نظرات (0)

داستان دلبستگي مقام معظم رهبري و كتاب از آن رشته هاست كه سر درازي دارد. فقط همين قدر بدانيد كه دوستی چند سال پیش از قول ايشان نقل مي کرد: «يكي از چيزهايي كه هميشه حسرتش را مي خورم و به خاطر اقتضائات رهبري نمي توانم به سراغش بروم، قدم زدن در همين راسته كتاب فروشي هاست! كاش مي شد...»
کتاب "فرمانده من" تولید دفتر ادبیات و هنر مقاومت حوزه هنری است که از چاپ شصتم نیز عبور کرده است. این کتاب حاوی قصه هایی از فرماندهان دفاع مقدس است که رحیم مخدومی،‌ احمد کاوری، داوود امیریان،‌ علی اکبر خاوری نژاد،‌ حسن گلچین،‌ هادی جمشیدیان و عباس پاسیار و… به نگارش درآورده اند.


حسین پولادی بازدید : 726 پنجشنبه 28 شهریور 1392 نظرات (0)

برای دریافت نسخه الکترونیک این کتاب می‌توانید به این لینک مراجعه کنید. 

خطوطی از رمان جذاب گرگ سالی:

به نظرش رسید چارپایی آنجا باشد. خم شد و دستش را روی زمین کشید. پاره‌سنگی را پیدا کرد،  آن را برداشت و به سمتی که حس می‌کرد صدا از آن سو می‌آید، پرتاب کرد. سنگ به جسم نرمی خورد،‌ به دنبال آن صدای ناهنجاری مثل ناله شنید. چیزی تکان خورد. جسم بزرگی به قواره یک گوساله، به حرکت در آمد. رنگش سفید به نظر می‌رسید، به طرف او می‌آمد. خرناسه خوفناکی می‌کشید. ترسید و پاهایش سست شد، دستش را به دیواره سنگی گرفت. چشم به حرکات آن شبح دوخت.

حسین پولادی بازدید : 249 شنبه 23 شهریور 1392 نظرات (0)
عنوان: سربازي
 
نویسنده : بزرگمهر حسين پور
 
سال نشر: 1385
 
موضوع: خدمت سربازی

 

 

 

معرفی کتاب

 

 

 

 

 

نظام وظيفه ي عمومي پيشنهاد مي دهيم که اين کتاب را همراه «دفترچه ي آماده به خدمت » به فروش برساند، چون با خوندن اون متوجه می شویم که سربازي چقدر مي تونه شاد و مفرح باشه. در ضمن اگر بعد از فروختن اين کتاب، پادگا نها ظرفيتشون پر شد، بچه هاي کتاب کترو هيچ مسئوليتي در گردن نمي گيرن

حسین پولادی بازدید : 226 سه شنبه 05 شهریور 1392 نظرات (0)
زندگینامه استیو جابز (پرفروش ترین کتاب سال ۲۰۱۱) به زبان فارسی و به صورت اختصاصی در اختیار شما است. همین الان نسخه خودتان را دانلود کنید، از خواندنش لذت ببرید و در کنار آن با حمایت داوطلبانه از مترجم، به ارایه آثاری از این دست در آینده کمک کنید. (هم اکنون ویرایش دوم کتاب و در دو اندازه متفاوت در اختیار شما است)
حسین پولادی بازدید : 272 چهارشنبه 02 مرداد 1392 نظرات (0)

نگاهی به کتاب »دا«

کلمه ی “دا” همان دایه یا دایکه یا دالکه »یا مادر«‌به زبان

کردی است که مخفف آن می شود دا مانند دا صغری، دا غنچه،‌دا قشنگ و …

کتاب دا یا مادر خاطرات سیده زهرا حسینی،‌یکی از دختران شجاع خرمشهر است که آن را به مادرش تقدیم کرده است.

 

 

دانلود کتاب دا با لینک مستقیم از همینجا

حسین پولادی بازدید : 209 چهارشنبه 29 آذر 1391 نظرات (0)

دانلود کتاب رمان دگرگونی

دگرگونی‎

نام کتاب :  دگرگونی

نویسنده :  میشل بوتور

زبان کتاب :  پارسی

تعداد صفحه :  ۳۲۳

قالب کتاب : PDF

حجم فایل :  ۵,۲۷۰  کیلوبایت

توضیحات :  «دگرگونی» روایت زندگی مرد میانسالی است که درگیرودار ماجرای عاشقانه‌ای رنگ می‌بازند و در جست‌وجوی هستی از دست رفته به درون خودش نقب می‌زند و در این حال و هوا آنچه به کنشی واقعی در او می‌انجامد واقعیت تغییر یافته اوست که در انتها منجر به تصمیمی متفاوت شود. این کندوکاو درونی شخصیت اصلی رمان، زوال آدمی است که هیچ گاه با خودش تنها نبوده و در خیال پردازی‌های ماهرانه شخصی عاشق پیشه قلمداد می‌کرده است. او برای مقابله با واقعیات و رودررویی با آنها لحظه‌لحظه‌ی زندگی‌اش را همچون پلان‌های یک فیلم به تصویر می‌کشد که مخاطب از شنیدن آن به هیچ روی خسته نمی‌شود. قطار نماد زندگی است، حرکت‌ها و سکون‌هایش از آن جهت به زندگی شباهت دارد که همچون زندگی تولد و مرگ را با هم دارد.  این رمان در قطار روایت می‌شود. «لئون دلمن» ماجرای عاشقانه‌اش که در همین قطار شروع شده را در ذهن به تصویر می‌کشد و مخاطب نیز به عنوان یکی از مسافران قطار پاریس- روم در کوپه درجه‌ی سه حضور می‌یابد و نامی برای خود می‌گزیند. «میشل بوتور» به عنوان یکی از پیشگامان «رمان نو» بانگاهی منحصر و نیم‌نگاهی به رمان سنتی توانسته به نوعی از «رمان نو» دست پیدا کند که در نوع خود بی‌نظیر است و در واقع او نویسنده‌ای صاحب سبک است که با شیوه‌ای کاملاً متفاوت از پیشگامان «رمان نو» محسوب می‌شود.

«رمان نو» حکایت از نویسندگانی است که به شخصیت محوری رمان تکیه نمی‌کنند و روان شناختی مسائل را مهم نمی‌شمرند ، در «رمان نو» مساله رقابت کردن با هویت شخصی و نشان دادن زوال آدمی مهم نیست بلکه دقت‌هایی که در مقابل واقعیت قرار می‌گیرد یکی از اصولی است که آنها به آن تکیه دارند و در «دگرگونی» ما می‌توانیم با حضور در لایه‌های درونی روایت رمان به این مهم دست پیدا کنیم که قهرمان، دیگر مرکز رمان نیست و «شما» ی میانی بین اول شخص و سوم شخص که قهرمان رمان را مورد خطاب قرار می‌دهد، فاصله‌هایی هستند که توسط نویسنده به وجود آمده تا مرکزیت زدایی قهرمان حفظ شود. این مرکززدایی در ساختاریت متن یکی از مفاهیم کلی است که در پست‌مدرن به آن توجه می‌شود.

 

 

حسین پولادی بازدید : 197 چهارشنبه 29 آذر 1391 نظرات (0)

دانلود کتاب سفر قندهار

سفر قندهار‎

نام کتاب :  سفر قندهار

نویسنده :  سید حمید جهان بخت

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  پارسی

تعداد صفحه :  ۱۰۴

قالب کتاب : PDF

حجم فایل :  ۶۵۶  کیلوبایت

توضیحات :  نگارنده در سفرنامة تحقیقاتی ـ زیارتی خود به قندهار، تلاش کرده است تا داستان «خرقة شریف» را مورد بازنویسی قرار دهد. خرقه شریف، لباسی است که پیامبر به «اویس» داده بود. گویند این جامه تا زمان «امیر تیمور» در عراق بود، وی پس از حملة خود، آن را به سمرقند برده و در «ده بید»، برای نگهداری آن جایی را تعیین و ساداتی را متولی آن نمود. بعدها، خرقه به بخارا آورده شده و در نهایت به «جوزجان» می رسد. در مصاف «احمدشاه ابدالی» با «شاه مراد بیگ»، امیر بخارا، وی آن را تقدیم احمدشاه کرد. بی شماری زوّار خرقه تا حدّی بوده است که جابه جایی آن به قندهار ماه ها به طول می انجامد. عاقبت در قندهار به امر احمدشاه بر روی آن گنبدی ساخته شده که به «خرقة شریف» معروف می باشد.

 

 

حسین پولادی بازدید : 234 چهارشنبه 29 آذر 1391 نظرات (0)

 

دانلود کتاب میاموتو موساشی بزرگترین شمشیرزن ژاپن

میاموتو موساشی‎

نام کتاب :  میاموتو موساشی بزرگترین شمشیرزن ژاپن

نویسنده :  مصطفی پروار

زبان کتاب :  پارسی

تعداد صفحه :  ۵۲

قالب کتاب : PDF

حجم فایل :  ۱,۱۹۰  کیلوبایت

توضیحات :  موساشی در طول زندگیش ۶۰ مبارزه انجام داده است که همه آنها با پیروزی انجام شده است . او بنیانگذار مکتب هیوهو نیتن ایچی ریو و نویسنده کتاب پنج حلقه کتابی در باب استراتژی های جنگی است . این کتاب زندگینامه وی را مورد بررسی قرار میدهد. کتاب حاضر خلاصه ایی از کتاب های سامورایی تنها نوشته ویلیام اسکات ویلسون و موساشی نوشته ایجی یوشیکاوا است .

 

 

حسین پولادی بازدید : 372 جمعه 03 آذر 1391 نظرات (0)

 

فرهنگ لغت کردی‎

نام کتاب :  فرهنگ لغت فارسی به کردی

نویسنده :  حهمه کهریم عارف

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  پارسی

تعداد صفحه :  ۷۱۴

قالب کتاب : PDF

حجم فایل :  ۳,۹۹۰  کیلوبایت

توضیحات :  زبان کردی به زنجیره گویشی ای گفته می‌شود که کردها هم اینک با آن سخن می‌گویند. زبان کردی یا زبانهای کردی از زبانهای ایرانی شاخه غربی هستند که با زبان فارسی و بلوچی خویشاوندی دارند. تعریف یک زبان به عنوان «کردی» همواره دستخوش عوامل غیر زبان‌شناختی به‌ویژه عوامل سیاسی، و فرهنگی است. در واقع «زبان کُردی» به مانند زبان فارسی به معنای یک زبان با یک شکل استاندارد و مرز و تعریف مشخص نیست بلکه امروزه به طیفی از زبان‌های ایرانی شمال غربی اطلاق می‌شود که گاه به هم نزدیک و گاه نسبت به هم از نظر زبان‌شناسی دورند. این زبان‌ها که در پی تصمیمات اجتماعی/ سیاسی در دوران معاصر نام «کردی» به خود گرفته‌اند عبارتند از: کرمانجی، کلهری، سورانی، گورانی و اورامانی. زبان زازا را نیز گروهی جزو زبان‌های کردی به‌شمار آورده‌اند. شبیه‌ترین زبان‌ها به زبان کردی بلوچی، گیلکی، و تالشی هستند، این زبانها نیز متعلق به زیرگروه شمال غربی زبانهای ایرانی هستند. از دیگر زبانهای مشابه به زبان کردی که زیرگروه جنوب غربی زبانهای ایرانی به شمار میایند، لری و بختیاری و فارسی هستند.که هرکدام در مناطق وسیعی تکلم میشوند.

 


 
حسین پولادی بازدید : 303 یکشنبه 28 آبان 1391 نظرات (1)

نام کتاب :  دوقولوهای عجیب

نویسنده :  مارک تواین

دوقولوهای عجیب ‎

ناشر :  پارس بوک

زبان کتاب :  پارسی

تعداد صفحه :  ۹۲

قالب کتاب : PDF

حجم فایل :  ۱,۱۶۰  کیلوبایت

توضیحات :  لوژی و آنژلو برادران دوقلو هستند؛ آن ها به سبب وضع بدنی خود ناچارند همیشه با هم باشند. دوقلوها با هم می نشینند، با هم برمی خیزند، با هم راه می روند و با هم می خوابند، و با طبیعت متضادی که دارند بدنی یگانه را اداره می کنند. مارک تواین با چیره دستی تمام آن چنان به شرح احوال آن ها پرداخته است که خواننده با شوق داستان را دنبال می کند و مایل نیست قبل از پایان آن، کتاب را به زمین گذارد.

حسین پولادی بازدید : 434 یکشنبه 28 آبان 1391 نظرات (0)

نام کتاب :  هری پاتر و تالار اسرار‎

نویسنده :  جی. کی. رولینگ

ناشر :  پارس بوک

هری پاتر و تالار اسرار ‎

زبان کتاب :  پارسی

تعداد صفحه :  ۲۳۹

قالب کتاب : PDF

حجم فایل :  ۱,۲۱۰  کیلوبایت

 

توضیحات :  هری پاتر و تالار اسرار دومین رمان از سری رمان‌های هری پاتر است که توسط جی. کی. رولینگ نگاشته شده‌است. ادامه داستان هری پاتر و سنگ جادوست و پیش از هری پاتر و زندانی آزکابان اتفاق می‌افتد و بیان دومین سال ورود هری پاتر به مدرسه هاگوارتز است که از لحاظ زمانی بین ۳۱ ژوئیه ۱۹۹۲ تا ۲۹ مه ۱۹۹۳ قرار می‌گیرد. در این رمان لرد ولدمورت از طریق یکی از جان‌پیچ‌هایش که دفتر خاطراتش است هیولای باسیلیسک را در هاگوارتز آزاد می‌کند و موجب خشک شدن تعدادی از دانش‌آموزان می‌شود از جمله هرماینی (هرمیون گرنجر) ، کالین کریوی ، سر نیکلاس وچند تن دیگر.یک بخش دیگر این کتاب داستان اخراج شدن روبیوس هاگرید و منع جادوکردن او است. این کتاب در پادشاهی متحده در ۲ ژوئیه ۱۹۹۸ توسط انتشارات بلومزبری و در آمریکا در ۲ ژوئن ۱۹۹۹ توسط اسکلاستیک منتشر گردید.

درباره ما
Profile Pic
اهداف کتابخانه: کتابخانه یک نهاد اجتماعی است که نقش مهمی در اعتلا و پیشرفت فرهنگ انسانی ایفا می کند. به منظور استفاده هرچه بیشتراز کتابخانه ها نهادینه ساختن آنها امری گریز ناپذیر است .با توجه به محیطی که کتابخانه قرار است در آن نهادینه شود، کار وتلاشهای انجام شده در این زمینه متفاوت است .اهداف تاسیس کتابخانه ، راههای ترویج کتابخوانی و عوامل موثر در عدم استفاده از کتاب ها در این زمینه مور دبررسی قرار می گیرد. *************************************************************************** درباره کتابخانه : کتابخانه عمومی بنه گز در سال 1388در روستای بنه گز افتتاح شد. این کتابخانه در زمینی به مساحت 480 متر مربع و با زیربنای 218 متر مربع می باشد که تحت پوشش نهاد کتابخانه های عمومی کشور و اداره کل کتابخانه های استان بوشهر و اداره کتابخانه های شهرستان تنگستان می باشد .و دارای بخش های مختلفی مانند بخش مخزن کتاب ،بخش اتاق کودک ،بخش اتاق بانوان و آقایان ودارای مخزن کتب بزرگسالان - بخش ویژه کتب کودکان - بخش مرجع - نشریات ادواری - بخش ویژه کتاب های دفاع مقدس - کلاسهای فرهنگی می باشد . *************************************************************************** شرایط عضویت : 1)تکمیل فرم ثبت نام 2)دو قطعه عکس 3)فتوکپی شناسنامه 4)مبلغ 3500تومان حق عضویت سالیانه *************************************************************************** آدرس: بوشهر ،شهرستان تنگستان ،روستای بنه گز *************************************************************************** ساعت کار: کتابخانه صبح از ساعت 8الی 11 می باشد. *************************************************************************** ایمیل کتابخانه عمومی بنه گز: librarybonehgaz@yahoo.com *************************************************************************** تلفن تماس مسئول کتابخانه: 09397608581
اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  نظر شما در مورد عملکرد کتابخانه عمومی بنه گز چه می باشد
  كدام بخش از موضوعات وبلاگ را بيشتر می پسندید؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 509
 • کل نظرات : 45
 • افراد آنلاین : 5
 • تعداد اعضا : 255
 • آی پی امروز : 67
 • آی پی دیروز : 105
 • بازدید امروز : 174
 • باردید دیروز : 548
 • گوگل امروز : 31
 • گوگل دیروز : 46
 • بازدید هفته : 174
 • بازدید ماه : 9,877
 • بازدید سال : 50,901
 • بازدید کلی : 312,060
 • کدهای اختصاصی
 • سامانه طرح کتاب من

 • شبکه کتابخوانان حرفه ای

 • نهاد کتابخانه های عمومی کشور

 • دفتر مقام معظم رهبری

 • سایت ریاست جمهوری

 • نهاد کتابخانه عمومی بوشهر